Сергій Конюшок: Держава повинна вкладати гроші не в спортсменів, а в розвиток спортивної інфраструктури
Главная / Интервью / Сергій Конюшок: Держава повинна вкладати гроші не в спортсменів, а в розвиток спортивної інфраструктури

Сергій Конюшок: Держава повинна вкладати гроші не в спортсменів, а в розвиток спортивної інфраструктури

08-05-2019 2125
Президент Федерації стронгмену України Сергій Конюшок.

Чемпіон та рекордсмен світу зі стронгмену, президент Федерації стронгмену України Сергій Конюшок розповів Sport Dnipro про спорт для справжніх чоловіків – стронгмен: чому тренуватися можна тільки з 15 років, наскільки це травмонебезпечно, чи може жінка займатися цим видом спорту. А також український богатир поділився думками про те, чому держава не повинна фінансувати професійних спортсменів.

  • Чи задоволені Ви рівнем популярності стронгмену в нашій країні?

Враховуючи те, що стронгмен – один з найважчих видів спорту, ми розуміємо, що він не може бути мегамасовим і у нас не буде мільйонів прихильників і послідовників. Це дійсно спорт не для всіх, адже організм не кожної людини може витримати такі навантаження. Але, враховуючи всі ці чинники, ми можемо констатувати, що стронгмен знаходиться на достатньо високому рівні розвитку. Що стосується популяризації, наш спорт зрозумілий і видовищний, тому, де б ми не організовували змагання, у нас завжди велика аудиторія, як мінімум 5 тисяч зацікавлених глядачів. Найголовніша мета, яку ми наразі ставимо перед собою, – це популяризація здорового способу життя. Виступаючи на змаганнях, ми мотивуємо людей робити вирішальний вибір у бік здоров’я.

  • Наскільки стронгмен є травмонебезпечним, якщо врахувати, що спортсмени постійно працюють з великою вагою?

Якраз ігрові види спорту за статистикою більш травмонебезпечні, ніж індивідуальні чи силові. Тому треба розуміти, що будь-яка спортивна діяльність пов’язана з травмами. Така доля професійних спортсменів.

  • Стронгмен – спорт виключно для чоловіків?

У нас дуже важкий спорт, і ми свідомо до цього підходимо. Виступи дозволені з 15 років, але зазвичай до нас приходять хлопці мінімум 18-20 років, а здебільшого – вже сформовані атлети. В правилах не прописана участь жінок. Це взагалі колізія: стронгмен у перекладі – «сильний чоловік», тож як жінка може виступати у виді спорту «сильний чоловік»? Тому наша федерація не проводить змагань серед жінок.

Я за те, щоб спорт надихав і мотивував, а не робив приклади фрік-шоу. Треба розуміти, що місія спорту полягає, в першу чергу, в залученні людей до здорового способу життя.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Треба піднімати або багато, або красиво!)) @putsoff #федераціястронгменуукраїни #fsu_strong

Публикация от Sergiy Konyushok (@konyushok_sergiy)

  • Як саме стронгмен оздоровлює людину, якщо вона отримує навантаження мало не за межами своїх можливостей?

Так, це дійсно виснажливий вид спорту, але змагальні вправи є базовими і розвиваючими. Якщо робити їх з невеликими вагами, вони дуже корисні і впливають на всі групи м’язів.

  • Чи підтримує держава даний вид спорту?

Федерація стронгмену є гарним прикладом розвитку організації без жодної гривні державної субвенції. Ми цим пишаємось і вважаємо, що так і має бути. Держава повинна вкладати гроші не в спортсменів, а в розвиток інфраструктури, тобто давати вудку, а не рибу. Спорт – це галузь, яка приносить гроші. На прикладі західних країн ми бачимо, що це багатомільярдна індустрія, яка спроможна сама залучати інвестиції, робити власну економіку і за рахунок цього утримувати спортсменів на більш високому щаблі.

  • Як тоді бути тим, у кого є величезне бажання розвиватися в спорті, але немає для цього фінансових можливостей?

Що таке державний бюджет? Це гроші платників податків. Виходить, якщо я спортсмен високої кваліфікації, громадяни України сплачують мої тренування. Таким чином, я маю належне фінансування і займаюся улюбленою справою, а що натомість отримують громадяни і держава? Давайте відійдемо від гучних тез про підняття прапора і звучання гімну на змаганнях. На всіх олімпійських іграх розігрується триста комплектів нагород, тобто гімни різних країн лунають триста разів. Це така достатньо  умовна дефініція. І чи готові ми витрачати мільярди суто для того, щоб лунав гімн України? Я не кажу, що це не важливо, але сенс у тому, що людину ніхто не змушує ставати спортсменом, це свідомий вибір кожного атлета. І він отримує певні дивіденди в політичному і  матеріальному планах, тому що це його професійна діяльність. Спорт можна порівняти зі шоубізнесом. Виконавець збирає стадіони і заробляє на цьому самостійно, роблячи якісне шоу. Я пропоную, щоб ми і в спорті робили якісне шоу, від якого люди будуть отримувати задоволення і за яке будуть платити. І це буде свідомий вибір кожного глядача, а не так, що в нього по замовчуванню забирають податок і перерозподіляють на види спорту, які можуть і не культивуватись в Україні.

Наприклад, у нас немає такої популяризації зимових видів спорту через наші кліматичні умови. А спортсмени-професіонали постійно тренуються закордоном. Тобто бюджет України сплачує їхні відрядження. Що ми отримуємо з цього? Я за те, щоб у нас змінилась докорінно система спортивного управління, і держава сприяла розвитку спортивних клубів і спортивних організацій, які б самостійно залучали кошти, популяризували види спорту і за рахунок цієї економічної діяльності утримували спортсменів і платити їм гідні заробітні плати. Треба, щоб держава витрачала кошти на розвиток спортивної інфраструктури: будувала стадіони, спортивні майданчики, льодові арени, де люди будуть сплачувати послуги, якими користуються.

Автор: Катерина Кондаурова

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 голосов, средний: 5,00 из 5)
Загрузка...
Обнаружили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.

Оставить комментарий

популярные статьи

Защитник БК «Днепр» Николай Вильховецкий завершил карьеру

15:21 , 12-07-2019
читать статью

ФИФА усилило наказание за дискриминационное поведение во время матчей

14:14 , 12-07-2019
читать статью

Украинская баскетбольная команда выиграла серебро Универсиады-2019

12:09 , 12-07-2019
читать статью
Подписаться

Получай самые свежие новости о спорте на почту!