Інтерв’ю зі спортивним експертом проекту «EvaWomenChallenge» Оленою Глєбовою
Главная / Спецпроекты / Інтерв’ю зі спортивним експертом проекту «EvaWomenChallenge» Оленою Глєбовою

Інтерв’ю зі спортивним експертом проекту «EvaWomenChallenge» Оленою Глєбовою

28-03-2019 776
Олена Глєбова – експерт у напрямку «Спорт» в проекті «EvaWomenChallenge».

Олена Глєбова – експерт у напрямку «Спорт» в проекті «EvaWomenChallenge», а також майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, фіналістка Паралімпійських ігор в Лондоні та Ріо-де-Жанейро, чемпіонка Європи та світу з бігу на 100 метрів, тренер бігового клубу «Start Dnipro». Експерт розробила тренувальні плани і повністю керує процесом підготовки учасниць до забігів. Про те, чому вирішила взяти участь у челленджі, як проходять тренування учасниць і що означає для них цей проект, Олена Глєбова розповіла в інтерв’ю. А ще експерт поділилася комплексами вправ для всіх бажаючих випробувати себе у спорті.

  • Чому вирішили взяти участь у проекті «EvaWomenChallenge» у якості експерта з бігу?

Для мене це, перш за все, новий досвід. Я ніколи не тренувала людей дистанційно, ще й таку велику кількість. Уже налічується понад 5 тисяч учасниць.

  • Ви звикли тренувати людей персонально. А ось зараз, працюючи з ними на відстані, наскільки Вам складно? Розкажіть про свої перші відчуття.

Складно працювати, коли не бачиш людину. Учасниці запитують про техніку виконання тих чи інших вправ, і важко консультувати людину, тому що ти особисто не бачиш, які помилки вона робить. Тому доводиться шукати шляхи вирішення проблеми: прошу, щоб висилали фото, докладніше описували, з чим виникають труднощі. Проводити такі дистанційні тренування за планами завжди складніше, ніж працювати з людиною індивідуально.

  • Що входить до Ваших обов’язків як експерта в цьому проекті?

В першу чергу, потрібно розробити плани тренувань. Челлендж EVA складається з трьох етапів, кожен з яких має один спортивний захід (забіги на певну дистанцію). Під кожний захід розписується чотиритижневий план тренувань: рекомендації, докладний опис техніки виконання вправ тощо. Важливо нічого не пропустити, тому що 80-90% дівчат-учасниць взагалі ніколи не займалися бігом, і чимало технічних моментів незрозумілі для них. А словами пояснювати завжди легше, ніж розписувати на папері. Зараз учасниці готуються до забігів на 4,2 і 10 км, які пройдуть в Києві. Таким чином, керуючись цією програмою, вони тренуються: хтось займається за планом 3 рази на тиждень, хтось 4-5. Це залежить від дистанції, до якої вони готуються.

View this post on Instagram

Топ-3 моих любимых упражнений для прокачки пресса. Эти упражнения просты и доступны практически для всех, их можно выполнять в домашних условиях. Я выполняю их в режиме круговой тренировки — каждое упражнение повторяю по 15р, одно за другим, и так 3круга ☺️ Попробуйте, ощущения вам обязательно понравятся!!! 😁👍 И да, лето уже совсем скоро 😉 #пресс #упражнениядляпресса #бегвместесЕленойГлебовой #startdnipro #бег #беговыетренировкивднепре #беговыетренировки #Дніпро #бегэтоздорово #бегомксчастью #кардио #run #runwithelenagliebova #runforlife #runningwoman #instarunners #motivation #strong #strongbody #летоблизко

A post shared by Olena Gliebova (@gliebovaolena) on

  • Як Ви контролюєте тренувальний процес? Учасниці надсилають Вам фото-, відеозвіти? Або все побудовано на самодисципліни?

Основне завдання експертів – надати тренувальний план з рекомендаціями. А учасниці вже самі обирають, який графік їм підходить, дотримуватися чи ні тренувальної програми. 4 тижні – не так вже й багато, так що можна поставити себе в якісь рамки, якщо дійсно хочеш досягти результату. Все на совісті учасниць, тому ніяких звітів вони не надсилають, проте ставлять багато питань.

Деякі просили адаптувати план, у якому розписані вуличні  тренування, під заняття на біговій доріжці. А це сладно, тому що доріжка сильно відрізняється навіть від покриття на стадіоні. Можливо, такі запити пов’язані з нестачею часу або відсутністю бігового досвіду. Але я прошу хоча б раз на тиждень виконувати бігову роботу в умовах, які максимально наближені до тих, що будуть на забігу.

У експертів є доступ до щоденників учасниць. Ми аналізуємо записи, які вони роблять, і кожен експерт у своїй категорії обирає переможця тижня. Відповідно, дівчата отримують за це подарунки від лінії магазинів Eva. Головний спортивний приз – фітнес-трекер. Коли читаєш щоденники, де учасниці описують свої відчуття, розумієш, що слід додати в тренувальний процес, що потрібно виправити тощо.

View this post on Instagram

Достаточно ли простых приседаний для прокачки бедер и ягодиц? Часто, тем, кто хочет прокачать эти мышцы, советуют приседать. Важно знать, какие мышцы можно проработать с помощью приседаний, а для каких лучше применить другие упражнения. Приседания эффективны для проработки четырёхглавой, приводящей и большой ягодичной мышц, но далеко не так эффективны для задней поверхности бедра. если вы хотите качественно нагрузить все мышцы бёдер, простых приседаний недостаточно.Вам нужно добавить упражнения для проработки мышц задней поверхности бедра и изолированные упражнения для прямой мышцы бедра. Хотите узнать ещё секреты? Мы готовы открыть их на наших тренировках😉 @start_dnipro #прокачкаягодиц #офпдлябегуна #бегвместесЕленойГлебовой #беговыетренировки #беговыетренировкивднепре #Дніпро #бегэтоздорово #бегомксчастью #кардио #летоблизко #мотивация #runwithelenagliebova #run #runningwoman #motivation #strong #strongbody

A post shared by Olena Gliebova (@gliebovaolena) on

  • До цих забігів дійдуть усі учасниці або тільки якийсь їх відсоток?

Участь у забігу не було обов’язковою умовою проекту «EvaWomenChallenge». Все залежить від бажання і цілей учасниць. Але у них є всі умови для того, щоб подолати обрану дистанцію: тренувальні плани, супровід експертів протягом усього проекту.

Взагалі до челленджа можна приєднатися в будь-який момент. Всі тренувальні плани у відкритому доступі для всіх учасниць незалежно від того, з якого етапу вони почнуть свій шлях у проекті. Хтось, наприклад, хоче пройти всі 3 етапи, а хтось приєднається тільки на другому. Але кожен може скористатися будь-якою тренувальною програмою.

  • Реально жінкам, які ніколи не займалися спортом, трансформувати себе за допомогою бігу?

Звичайно! Мені здається, що біг – це взагалі найдоступніший вид спорту, який тільки може бути: мінімум екіпіровки, не потрібно ніяких особливих умов для тренувань. Головне – бажання. А проект «EvaWomenChallenge» допоможе на шляху до змін. Це безкоштовна можливість отримати консультацію фахівців і трансформувати себе і своє життя в цілому.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 голосов, средний: 4,75 из 5)
Загрузка...
Обнаружили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.

Оставить комментарий

популярные статьи

Защитник БК «Днепр» Николай Вильховецкий завершил карьеру

15:21 , 12-07-2019
читать статью

ФИФА усилило наказание за дискриминационное поведение во время матчей

14:14 , 12-07-2019
читать статью

Украинская баскетбольная команда выиграла серебро Универсиады-2019

12:09 , 12-07-2019
читать статью
Подписаться

Получай самые свежие новости о спорте на почту!