Експерт у напрямку «Здоров'я» Надія Крижановська про «EvaWomenChallenge»
Главная / Спецпроекты / Експерт у напрямку «Здоров’я» Надія Крижановська про «EvaWomenChallenge»

Експерт у напрямку «Здоров’я» Надія Крижановська про «EvaWomenChallenge»

03-04-2019 1631
Експерт у напрямку «Здоров’я» Надія Крижановська.

Надія Крижановська — експерт у напрямку «Здоров’я» проекту «EvaWomenChallenge». Лікар-терапевт вищої категорії, кандидат медичних наук, фахівець у сфері превентивної медицини не з чуток знає, як залишатися спортивною, красивою та, найголовніше, здоровою. Експерт ділиться з учасницями проекту рекомендаціями, як поліпшити стан організму і залишатися в тонусі. Нам вдалося дізнатися у Надії декілька секретів краси та міцного здоров’я. Шукайте в матеріалі!

 • Чому вирішили стати експертом у напрямку «Здоров’я» для «EvaWomenChallenge»? Це Ваш перший досвід участі у подібних проектах?

По-перше, завжди приємно бути експертом. По-друге, я дуже люблю челленджі. Я вважаю, що вони мотивують жінок зайнятися собою. Іноді достатньо якихось цікавих конкурсів, щоб людина відкрила для себе щось нове і потім залишилася в цьому назавжди: взула перший раз кросівки, і виявилося, що для неї це дійсно супертренування. Тому я підтримала Eva. Я вже вдруге виступаю експертом в «EvaWomenChallenge». Це добра справа, пов’язана з бігом, що дуже важливо. Учасницям не просто пропонується з завтрашнього дня почати бігати 10 км: спочатку вони уважно оцінюють стан свого здоров’я і тільки виходячи зі знань про те, як влаштований їхній організм, починають вибудовувати свою систему тренувань.

Рухайтеся якомога більше! Не уникайте сходових прольотів. Підйом на 9 поверх з пакетами в руках стане для вас невеликим тренуванням. Якщо подивитися, скільки рухів ми пропускаємо протягом дня, то, звичайно, ввечері краще ще і на пробіжку відправитися.

 • У чому полягає Ваша функція як експерта проекту?

Я експертую стан організму в цілому. Ми всі різні генетично, по-різному треновані. Якщо це не враховувати, то можна викликати огиду до бігу замість того, щоб стати його прихильником.

Я даю учасницям завдання, які потрібно виконувати. Про свої результати вони пишуть в щоденниках. Я читаю ці записи і обираю переможця тижня: це не та людина, яка просто продемонструвала найкращий результат, це учасниця, яка, перш за все, освідомила, для чого їй потрібно це зробити, і постаралася зробити все правильно.

Обирати дуже важко, тому що симпатизуєш усім учасницям. Хоч особисто нікого з них і не знаєш, але починаєш розуміти і помічати, що хтось дійсно ставиться максимально відповідально до завдань, аналізує свої помилки, робить висновки. Більш того, видно, що, виходячи з цього, учасниця збирається будувати свою подальшу програму, рухатися вперед і, якщо щось не вийде, буде це міняти. Звичайно, тоді така людина виривається в лідери.

 • Ви виставляєте оцінку учасниці, аналізуючи її записи в щоденнику?

Так. Вони пишуть, наприклад, який в них результат у випробуванні на витривалість, що було добре, а що погано, яке питання виникло стосовно внутрішнього стану в момент тренування. І тоді вже можна бачити, хто поставився серйозно і хоче стати переможцем. Але і просто взяти участь в такому челленджі – вже добре!

 • Переглядаючи щоденники дівчат, як Ви оцінюєте їх перспективу в спорті? Яка ймовірність, що вони не перестануть займатися, коли закінчиться челлендж?

Можу сказати, що за записами в деяких щоденниках видно, що дівчата продовжать займатися спортом! Видно, що вони раптом прокинулися і почали розуміти, в якому, наприклад, жалюгідному стані знаходиться їх тіло в такому юному віці. Людині здавалося, що це нормально почуватися так, а не інакше. Але, коли вона зіткнулася з тим, що не в змозі утримати нормально рівновагу або зробити якусь вправу, вона в цей момент прокинулася, зрозуміла, що це шлях у нікуди, що потрібно переглянути свої орієнтири. І частина учасниць починає розуміти, що, якщо вони приведуть до ладу цю сферу, з’являться тренування, їм стане набагато цікавіше і простіше жити.

Їжте мінімум 5 порцій овочів і фруктів протягом дня. Клітковина дуже важлива для організму: вона стабілізує вагу, а також, доведено, подовжує життя.

 • Якого роду завдання Ви даєте учасницям проекту «EvaWomenChallenge»?

Спочатку я перевіряю загальнофізичну підготовку: скільки учасниці можуть перебувати без кисню в спокійному стані, як довго вміють балансувати в незручному положенні, чи повноцінний їх сон тощо. Все залежить від того, який таргет мені дають.

 • Ви працюєте персонально з кожною учасницею, або дівчата поділені на групи?

Я не великий любитель консультувати людей на відстані і можу сказати тільки одне: кращий лікар той, який може вас побачити і тоді дати рекомендації. Коли у учасниць виникають питання, вони мені їх ставлять. За їхніми скаргами я вже можу зрозуміти, в якому напрямку потрібно йти, які аналізи здати і до якого лікаря звернутися для подальшого обстеження.

 • А з якими проблемами у більшості випадків до Вас звертаються?

Нетолерантність до фізичного навантаження: не виходить виконати вправу, не вистачає сил. Хтось запитує про вплив бігу на стан здоров’я: чи не небезпечно бігати на далекі відстані, як готуватися до півмарафону тощо.

Здоровий сон. Якщо ви спите менше 7 годин, у вас накопичується дефіцит правильних фаз сну, і, як результат, ваш організм «зношується» набагато швидше.

 • Як можете оцінити в цілому стан здоров’я учасниць проекту та їхню готовність до забігів?

Мова не йде про те, що з завтрашнього дня вони будуть бігти ультратрейл на 160 км. 4,2 і навіть 10 км цілком реально пробігти, якщо у вас немає вроджених захворювань. Звичайній нетренованій людині можна підготуватися і гідно пройти цю дистанцію без шкоди для свого здоров’я. Це божевільна мотивація, коли люди починають брати участь в подібних заходах, тому що будь-які змагання, перш за все, – це свято. І тут не обов’язково вириватися в лідери, головне – не змагання, а подальші регулярні тренування.

 • Як Ви вважаєте, наскільки ефективні такі челленджі, як проект «EvaWomenChallenge»? І взагалі чи можна якось замотивувати людину, щоб спорт став для неї способом життя?

По-перше, зараз змінюється концепція успішності. Успішна людина не та, що їздить на найдорожчій машині. Градацію, коли мільйонер ходить в старих кросівках і джинсах, можна спостерігати в усьому світі. Але якщо ти маєш гарну фізичну форму, ти завжди викликаєш відчуття успішної людини.

По-друге, красиво, коли ти добре складений, коли ти здоровий і сильний. Ми ж, врешті-решт, «м’язові машини». Нам обов’язково потрібно займатися спортом. Просто бажання у нас відбивають неправильно побудовані уроки фізкультури в школі, приклад батьків, які ніколи не займалися спортом. Але, коли людина починає дійсно захоплюватися спортом і бачить результат, в неї з’являється впевненість у собі. Є навіть концепція «be brainy be sporty», якщо ти хочеш бути розумним, тобі треба розвиватися й фізично. Це у всьому світі тенденція, і якщо ти хочеш бути на цій хвилі, то тобі доведеться рухатися.

Залишайтеся позитивними! Якщо ви постійно перебуваєте в похмурому, пригніченому стані, розберіться в собі, а не звинувачуйте в цьому весь світ. Знайдіть сили вийти на пробіжку, і ви дізнаєтеся, що біг — наймогутніший антидепресант. В організмі людини під час занять спортом виробляється дофамін (гормон радості), саме тому багато людей бігають, перш за все, заради задоволення.

 • А Ви ділитеся з учасницями проекту своїм спортивним досвідом?

Так. Якщо у мене запитують, то ділюся усім. Я не приховую, що свого часу і 30 кг втратила. Я дуже люблю бігати. Це один із найдоступніших видів тренувань: не потрібно думати, де знайти спортзал, яке там обладнання. Я багато їжджу по всьому світу, тому зі мною завжди їздять і кросівки. Ранкова пробіжка для мене вже must have. Я не кажу, що я бігаю кожен день, але якщо 2-3 дні в мене відсутні тренування, я це відчуваю, і навіть настрій псується. Тобто для мене це обов’язкове правило, і воно дозволяє мені їсти: якщо я з ранку витратила певну кількість калорій, значить протягом дня я можу дозволити собі з’їсти щось таке, що не асоціюється з дієтичною їжею.

 • Чим саме біг корисний для здоров’я?

Під час бігу задіяні практично всі наші м’язи: ми не можемо бігти тільки ногами, у нас включається обов’язково м’язи кора, рук. Всі види спорту хороші, просто біг універсальний, для тренувань не потрібно нічого, крім кросівок і шкільного стадіону. Хтось каже, що це нудно, але це момент ставлення до себе. Мені здається, біг – прекрасна можливість подумати про щось. У нас не так багато часу протягом дня, щоб його можна було провести наодинці з собою.

Пийте 1,5-2 літри води на добу. В середньому на кожні 30 кг доводиться 1 літр води.

 • Чи можливо не займатися спортом, але залишатися при цьому здоровим?

Якщо ви не користуєтеся транспортом і проходите 5-6 км в день – це теж ЗФП (загальна фізична підготовка). Спорт для людей залишився фактично єдиним доступним способом руху. Мало хто ходить на великі відстані. Всі знаходяться в гіподинамії. На сьогоднішній день заняття спортом входить в топ рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо здорового способу життя.

 • Чим цей «EvaWomenChallenge» відрізняється від торішнього?

Того року була інша концепція. Дівчата вели щоденники за доглядом за собою, але це не було підготовкою до змагань. Тому у них була інша мотивація. Хоча того року учасниці теж набували нові навички, наприклад, одним з тестів було самообстеження молочних залоз з метою зменшити ризики онкологічних захворювань і, в разі чого, вчасно розпізнати проблему. Більший акцент був зроблений на здоров’я, а в цьому році – на фізичну форму. У будь-якому випадку проект «EvaWomenChallenge» дає дівчатам можливість змінюватися та в черговий раз нагадує, що потрібно уважно ставитися до себе і свого здоров’я.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 голосов, средний: 4,33 из 5)
Загрузка...
Обнаружили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.

Оставить комментарий

популярные статьи

Защитник БК «Днепр» Николай Вильховецкий завершил карьеру

15:21 , 12-07-2019
читать статью

ФИФА усилило наказание за дискриминационное поведение во время матчей

14:14 , 12-07-2019
читать статью

Украинская баскетбольная команда выиграла серебро Универсиады-2019

12:09 , 12-07-2019
читать статью
Подписаться

Получай самые свежие новости о спорте на почту!