Експерт у напрямку «Психологія» Наталя Мусієнко про те, як полюбити себе
Главная / Спецпроекты / Експерт у напрямку «Психологія» Наталя Мусієнко про те, як полюбити себе

Експерт у напрямку «Психологія» Наталя Мусієнко про те, як полюбити себе

15-04-2019 913
Наталя Мусієнко – експерт у напрямку «Психологія» проекту EvaWomenChallenge.

Ми продовжуємо знайомитися з експертами EvaWomenChallenge, які допомагають учасницям проекту ставати краще. Хто, як не Наталя Мусієнко, психолог, жіночий тренер, автор навчального курсу про любов до себе, може поділитися порадами, як розібратися в своєму внутрішньому світі та стати впевненішим, як перезавантажитися і знайти гармонію душі та тіла. Кілька рекомендацій про те, як полюбити себе, Наталя підготувала і для вас.

  • Які завдання стоять перед Вами, як перед експертом EvaWomenChallenge?

Два рази на тиждень я даю дівчатам завдання, які вони повинні виконати. Ці вправи нескладні в плані сприйняття і розуміння. Вони спрямовані на те, щоб поміркувати і визначити, що учасницям заважає в їхньому психологічному розвитку, зрозуміти, як йти в бік того, що хочеться, як себе організувати і знайти мотивацію, як розібратися зі своїми емоціями. Це все універсальні завдання практичного характеру.

Навчіться розуміти себе, тобто усвідомлювати, як влаштований ваш внутрішній світ, довіряти собі й своїм відчуттям, бути в контакті зі своїми емоціями і почуттями.

  • Чи взаємопов’язані спорт і психологічний стан людини?

Психіка і спорт нероздільні. Важливо розуміти, що психіка впливає на тіло, а тіло впливає на психіку. Треба враховувати обидва компоненти і працювати в цих напрямках. Але, навіть якщо людина починає з чогось одного (наприклад, трансформує себе внутрішньо або зовні), це теж добре. Головне почати.

  • Деякі вважають, що кращий спосіб боротьби з депресією і проблемами похід до тренажерної зали. Чи так це насправді?

Звичайно, це не вирішення проблем. Проте є просте правило: хочеш розвантажити голову – навантаж тіло. Коли людина знаходиться в ментальному та емоційному напруженні, вона йде до залу або на пробіжку і через фізичне навантаження цей надлишок енергії переробляє. Це допомагає розслабитися в достатній мірі для того, щоб скинути зайву напругу, повернути внутрішній баланс або хоча б трохи заспокоїтися і вже в цьому стані вирішувати свої проблеми. Часто буває навпаки: коли людина занадто роздратована і охоплена емоціями, вона не може тверезо оцінювати ситуацію, і спроби щось вирішити ні до чого не призводять.

Позбавтеся від усього, що заважає вам любити себе: погане ставлення до себе, осуд і відторгнення. Не знецінюйте себе. Але ВАЖЛИВО вловити баланс між самобичуванням і легким невдоволенням собою. Ставтеся спокійно до своїх недоліків і виправляйте їх.

  • Можна дати якісь психологічні установки і таким чином замотивувати людину займатися спортом?

На мотивацію впливають усвідомлення і розуміння того, що це важливо і потрібно. Мотивацією може стати любов до себе, турбота про себе і своє тіло, бажання, щоб все було добре. Спорт і психологія – це те, що допомагає зробити так, щоб було добре. Є мотивація «від» і мотивація «до». У першому випадку – від страху, від невдоволення. Наприклад, коли людині не подобається те, як вона виглядає, вона починає активно і навіть агресивно щось міняти. І дуже часто сили швидко закінчуються через те, що це занадто вольове зусилля. Тоді людини вистачає на місяць-два, і це не стає способом життя. У другому випадку це мотивація до … До чого я йду? Що я бачу перед собою? Що мене мотивує цим займатися?

  • Чи спостерігаєте вже зміни в учасницях EvaWomenChallenge?

Помічаю. Дівчата пишуть про свої відкриття, і серед різних відповідей – зізнання учасниць в тому, що вони стали почуватися краще, що настрій і стан поліпшилися. І чим ближче до закінчення, тим більше таких повідомлень. Коли дівчина комплексно підходить до змін, тобто починає займатися спортом, своїм здоров’ям, внутрішнім станом, тоді можна очікувати на максимальний результат.

Навчіться себе хвалити навіть за прості буденні речі.

  • Є якісь загальні причини, чому жінки припиняють стежити за своїм фізичним і психологічним станом?

На мій погляд, це відбувається не тому, що жінки припиняють стежити, а тому, що вони ніколи і не починали цього робити. Розвиток емоційний, психологічний, духовний – це процес безперервний. Ми ніколи не стоїмо на місці, навіть якщо так здається на перший погляд. Якщо дерево не квітне, воно починає марніти. Просто не всі люди це розуміють і не всі займаються собою та своїм станом постійно. А починають звертати на це увагу тільки тоді, коли стає вже зовсім важко.

  • Бувають випадки, коли людина, досягнувши якоїсь мети, розслабляється. І, можна сказати, повертається до того способу життя, який вела раніше. Чому так відбувається?

Це людський фактор і питання мотивації. Важливо поставити собі питання: чого я хочу далі? Що стосується спорту, то не завжди потрібно так активно тренуватися, як під час підготовки до марафону або підкорення гірської вершини. Це тимчасовий відрізок, коли навантаження таке сильне. Далі потрібно, щоб кожен індивідуально підібрав те, що йому підходить і, головне, займався цим. Наприклад, кожен день робити зарядку або двічі на тиждень ходити до тренажерної зали. Спрацьовує те, що ми робимо на регулярній основі.

Піклуйтеся про себе: запитуйте, як ви себе почуваєте, чого хочете і що вам потрібно. Але не забувайте, що це також і самодисципліна: не дати собі з’їсти зайвий шматочок торта, а подбати про своє здоров’я і відправити себе на тренування, а не до булочної.

  • Кажуть, що звичка виробляється за 21 день, це правда?

21 дня достатньо для того, щоб нову звичку випробувати і побачити, як вона впливає на вас. Щоб її укоренити, 21 дня недостатньо. За цей час, наприклад, тіло може звикнути до тренувань, але для того, щоб це стало способом життя, добре б ще 3 місяці над цим попрацювати. Тоді тренування відбуватимуться легко і стануть рефлексом людини. Вона не буде вже робити це через «треба», для неї це буде природно.

Любов до себе тотожна прийняттю себе. Це рівень безумовної любові, коли ми знаємо, що в нас є і світло, і тінь, і ми визнаємо це.

  • Якщо людина сама по собі замкнена, чи може спорт (зокрема, біг) розкрити її?

Все індивідуально. У теорії – може. Але психолог спочатку визначить, чому людина закрилася, що стало причиною цього і які є способи, що зможуть їй допомогти. Головне, що б людина не робила, це не повинно бути насиллям над собою. Якщо вона вирішує брати участь, наприклад, у проекті EvaWomenChallenge, і для неї це щось нове і цікаве, так, трохи хвилююче, але в цілому те, що приносить радість, – це прекрасно. Якщо ж для людини це жах і тиск, тоді не вийде нічого змінити в собі. Це індивідуальний аспект, але те, що такі заходи допомагають вийти за звичні рамки, – це абсолютно точно.

Фото: з архіву Наталі Мусієнко

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 голосов, средний: 5,00 из 5)
Загрузка...
Обнаружили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.

Оставить комментарий

популярные статьи

Защитник БК «Днепр» Николай Вильховецкий завершил карьеру

15:21 , 12-07-2019
читать статью

ФИФА усилило наказание за дискриминационное поведение во время матчей

14:14 , 12-07-2019
читать статью

Украинская баскетбольная команда выиграла серебро Универсиады-2019

12:09 , 12-07-2019
читать статью
Подписаться

Получай самые свежие новости о спорте на почту!