Експерт у напрямку «Правильне харчування» Ірина Гудим про те, як смачно їсти і не гладшати
Главная / Спецпроекты / Експерт у напрямку «Правильне харчування» Ірина Гудим про те, як смачно їсти і не гладшати

Експерт у напрямку «Правильне харчування» Ірина Гудим про те, як смачно їсти і не гладшати

25-04-2019 952
Ірина Гудим – експерт у напрямку «Правильне харчування» проекту EvaWomenChallenge.

Наскільки легко чи важко дівчатам повністю перейти на правильне харчування? Особливо, коли ти ще та ласунка або любителька «шкідливостей»? Як зробити цей процес максимально комфортним для організму, уникнути зривів і депресій, знає експерт у напрямку «Правильне харчування» Ірина Гудим.

  • Що для Вас проект EvaWomenChallenge?

Завжди хочеться ділитися знаннями одразу з якомога більшою кількістю людей. І задача переді мною стоїть незвичайна. Якщо найчастіше я працюю з клієнтами, мета яких – схуднути, тут я складаю раціон з метою підтримки ваги. А для мене все нове завжди є цікавим! Але я не залишила тих, хто хоче зменшити вагу, без уваги. По-перше, коли складається меню для підтримки ваги, враховується норма ваги людини. І якщо вона важить більше, ніж належить, то навіть при такому раціоні почне позбавлятися зайвих кілограмів. Але і окремо я ще надала схему для тих, хто хоче схуднути. Я вирішила, якщо у людей є така мета, тим більше перед початком літнього сезону ця ідея переслідує багатьох, чому б нам не зловити двох зайців одразу?

  • Ви щодня розробляєте меню для учасниць?

Ні. Дівчата отримують меню на тиждень. У ньому розроблено по 2 однакових дні, щоб трошки полегшити процес готування. Звичайно, коли заздалегідь бачиш план, простіше, тому що так з’являється більше можливостей зорганізуватися: піти придбати продукти, зробити якісь заготовки.

  • Як ще ви взаємодієте з дівчатами, крім складання для них раціону?

Я даю дівчатам завдання, виконання яких допоможе їм наблизитися до здорового харчування. Ми торкалися теми вибору продуктів у магазині (чому віддавати перевагу), готували за рецептами. Наші рецептори хитрі: якщо ми забираємо у них якийсь смаколик, їх треба балувати чимось іншим. І балувати доводиться різноманіттям, ще й таким, щоб нам було смачно і не нудно. Цьому і вчилися.

  • Чи контролюєте Ви процес харчування учасниць проекту EvaWomenChallenge?

Контролювати нікого не треба. Це повинен бути усвідомлений вибір, повинна бути присутня внутрішня мотивація. Щільний контроль не є добре, тому що тоді людина перекладає відповідальність на іншого. Та, в будь-якому випадку, в якийсь момент дієтолог перестає працювати з клієнтом.

Ми орієнтувалися на щоденники. Їх читати завжди приємно. Дівчата писали не тільки про свої фізіологічні відчуття, а й про усвідомлення важливості правильного харчування. Ними було зроблено багато відкриттів. Деякі з них писали, що приготована їжа (правильна і здорова) сподобалася всій родині. Це означає, що раціональне харчування – це не сумно, нудно і несмачно. У цьому теж можна знайти задоволення. 

  • Чому деякі їдять мало, але все одно гладшають?

Часто на око важко визначити калорійність. Це може бути небагато в обсязі, але дуже калорійно в кінцевому підсумку. Може бути і змученість організму дієтами: людина вже їсть мало, а вага все одно залишається великою. Чим менше ми їмо – тим менше організм витрачає. Вихід: їсти достатню кількість їжі. Тоді організм перестане відкладати і почне позбавлятися надлишку.

  • На прикладі учасниць EvaWomenChallenge розкажіть, чи складно переключитися на правильне харчування і скоротити кількість споживаної їжі?

Найчастіше нам здається, що, щоб знизити вагу, наші порції повинні бути дуже маленькими. Але справа, перш за все, в якості їжі: що саме ми їмо, а не скільки. Якщо ми споживаємо, наприклад, цільнозернові продукти, овочі, фрукти, то тут трохи більше або трохи менше – не критично. Тому дівчатам вистачало їжі на день. Деякі навіть дивувалися, чи не забагато це. Питання кількості стає дуже гостро, якщо людина регулярно споживає пельмені, смажену картоплю, торти тощо.

  • У своїх щоденниках дівчата зізнавалися про зриви?

Якісь вольності дівчата могли собі дозволити. Коли ми переходимо на правильне харчування, важливо враховувати смакові уподобання. У такій масовій програмі я не можу відстежити смаки всіх дівчат. Тому їм було надано список взаємозамінних продуктів, щоб учасниці могли коригувати свій раціон, орієнтуючись на свої уподобання, і не відчувати напруги від того, що вони загнані в якісь рамки. Але, тим не менш, відхилення від правильного раціону були. Питання тільки в тому, наскільки вони були критичними.

  • Чи можна якось боротися з такими харчовими зривами?

По-перше, потрібно з’ясувати, чому виникають ці зриви. Коли наша мета –  знизити вагу, то програма харчування значно суворіша, тому тут ще можна зрозуміти цей психологічний аспект. Але коли ми просто підтримуємо вагу, взагалі не повинно виникати таких моментів, адже в раціоні у достатній кількості присутні всі групи продуктів, іноді навіть і солодощі. Тому за рахунок того, що дівчата починають їсти повноцінно, бажання з’їсти що-небудь зайве і шкідливе знижується.

Раціон не повинен бути жорстким. Коли ми себе лаємо за те, що з’їли зайвий шматочок, ще й згодом караємо себе яким-небудь голодуванням, можна заробити порушення харчової поведінки. Потрібно виробити свій стиль харчування, щоб не було відчуття, начебто ти постійно сидиш на дієті.

  • Виходить, солоденького хочеться, коли ми недоїдаємо?

У цьому процесі поєднуються і психологія, і фізіологія. Коли у нас велика перерва між прийомами їжі, і ми відчуваємо почуття голоду, наш організм вимагає швидких вуглеводів, щоб заповнити цю нестачу. Він не готовий чекати, поки перетравиться який-небудь салат чи каша, наприклад.

Можна відстежити, коли нам хочеться тієї чи іншої їжі і чому. Потрібно вести харчовий щоденник, в якому будемо писати, що ми з’їли протягом дня і що відчули при цьому, тобто наш стан до і після прийому їжі. Особливо це стосується висококалорійних продуктів, солодощів. За пару тижнів можна проаналізувати написане. І тоді ми зрозуміємо, коли ми, наприклад, найчастіше їмо солодощі і чому: від смутку, в стресових ситуаціях тощо. Важливо зрозуміти, що їжа – не вирішення проблем. Завдяки їжі лише на час можна змінити ставлення до ситуації, але не більше.

Є ще один фактор – любов до себе. Коли їжа виступає у ролі заохочення, винагороди. Наприклад, шматочок торта з чаєм наприкінці робочого дня. Тут варто замислитися про якість життя і задоволення, які ми дозволяємо собі протягом дня. Адже їжа – це швидкий і доступний спосіб. Якщо у нас є мета тримати себе в формі, бути здоровим, тоді я рекомендую написати список з 30 улюблених справ і частіше впроваджувати їх в життя, замість таких ось шкідливих заохочень.

  • На Вашу думку, що проект EvaWomenChallenge дає дівчатам?

Я переконана, що впровадження правильних звичок як харчування, так і інших, часто походить від жінок. І завдяки ось таким проектам, як EvaWomenChallenge, відбувається оздоровлення нації.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голосов, средний: 5,00 из 5)
Загрузка...
Обнаружили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.

Оставить комментарий

популярные статьи

Защитник БК «Днепр» Николай Вильховецкий завершил карьеру

15:21 , 12-07-2019
читать статью

ФИФА усилило наказание за дискриминационное поведение во время матчей

14:14 , 12-07-2019
читать статью

Украинская баскетбольная команда выиграла серебро Универсиады-2019

12:09 , 12-07-2019
читать статью
Подписаться

Получай самые свежие новости о спорте на почту!