Бігові місця Дніпра. На пробіжці з Романом Пічуріним
Главная / Бег / Маршруты / #Бегущий Днепр. Тунельна балка

#Бегущий Днепр. Тунельна балка

27-06-2018 2052
На думку Романа, у Тунельній балці можна натренуватися, аби бути у топ-10 на будь-якому українському старті

Ми продовжуємо серію матеріалів про бігові місця Дніпра. Цього разу ми вирушили у мальовниче місце, яке користується популярністю серед любителів трейлового бігу. Спортивну екскурсію по Тунельній балці для спортивного портала Sportdnipro провів один із засновників марафонського клубу Ранок, марафонець, трейлранер, фінішер багатьох всеукраїнських бігових змагань – Роман Пічурін.

Спортом я займався завжди. Я виріс в селі, в дитинстві грав у футбол. У коледжі зацікавився гирьовим спортом, займав призові місця у своїй ваговій категорії. Мій товариш, з яким жили у гуртожитку, запропонував побігати на любительських змаганнях. І з цього все почалося. Бігати я почав у 2010, в 2011 пробіг свій перший марафон у Києві. Після цього з’явилася мрія покращити результат. В 2015 році в Карпатах, саме в день мого народження, проводили ультратрейл на 46 км, який я пробіг за 6 годин 44 хв. Аби до нього підготуватися, я почав бігати у Тунельній балці. З того часу я закохався в трейл і вже четвертий рік поспіль ним займаюся. Для мене це завжди цікава пригода, нова місцевість, випробування себе під час забігу в гору, по піску, по снігу.

Також цікава інформація: Бегущий Днепр. Коса на ж/м Победа-6

Тунельна балка – одне з найпопулярніших місць для трейлу у Дніпрі. Мені зручно тут тренуватися, бо ще і мешкаю поруч. Тут можна при бажанні набігати той об’єм і ті висоти набрати, щоб бігти комфортно в горах. Звісно, що для гірського трейлу і скайранінгу краще тренуватися в горах, але і тут можна теж гарно підготуватися і бути в топ-10 на будь-якому українському старті. Сюди можна зайти з вулиці Космічної, або з проспекту Праці, чи зі сторони комплексу «Лавина». Якщо не петляти по стежкам весь час, то в одне коло по балці можна набігати 5 км. Найвищий перепад висоти – приблизно 60 м. За коло вийде набрати два підйоми, тобто десь 120 м.

Переваги маршруту:

  • Природна оаза у мегаполісі. На природі приємніше бігати, аніж по вулицях міста. Коли літня спека, і гарячий асфальт, тут прохолодно. Але висока вологість, бо багато струмків. Тут навіть є такі маловідомі місця, де можна попити чистої води. Можна зустріти звірів: я бачив фазанів, лисиць, їжаків, багато птахів.
  • Перепад висоти: гарні умови для тренування забігів вгору.
  • Малолюдно. Бігунів тут можна зустріти, але не так багато як, скажімо, на Набережній.
  • Легко орієнтуватися на місцевості: вистачить декілька тренувань, щоб побігати стежками і вивчити маршрут. Якщо ви вже можете з легкістю подолати 5 км, сміливо сюди забігайте.
  • Амортизація на грунті краща, ніж на асфальті. Рельєф на 90% — грунт, є ділянки з камінням. Після дощу тут дещо розмиває стежки. Поверхня нестабільна, тому тіло тренується тримати баланс. Треба бути обережним, аби не травмуватися.

Недоліки маршруту:

  • Можна трошки заблукати. Не бійтеся, якою б стежкою ви не пішли, все одно вийдете.
  • Купа сміття. Люди відпочивають на природі, але не прибирають після себе. Перед нашими змаганнями, які ми тут проводимо, завжди влаштовуємо прибирання.
  • Можна підчепити кліща. Це природна зона, тому треба ретельно оглянути себе після тренування, заздалегідь вберегтися від укусів комарів і т.п.

Моя дружина підтримує моє захоплення спортом. На всіх виїзних змаганнях вона, як мій особистий менеджер: займається логістикою, пошуком житла, організовує наше дозвілля. Також вона займається цими питаннями і для нашого клубу «Ранок», коли ми вирушаємо на змагання.

Разом з товаришами ми заснували марафонський клуб Ранок в 2010 році, можливо трошки раніше. Вирішили надрукувати собі футболки, щоб на змаганнях було зрозуміло, що ми команда.  Наша назва – це така гра слів: run та ok. Придумали логотип: сходить сонце і біжать козаки (алюзія на картину, на якій зображені давньогрецькі атлети). Наш клуб знають в Україні, бо ми вже давно існуємо. Наші одноклубники бігають майже на всіх українських стартах. Як, наприклад, Тимофій Ярцев. У 2016 році він чи не кожного тижня десь стартував.

Біг подарував мені дуже багато друзів. Взагалі він міняє твоє коло спілкування. У біговій спільноті дуже рідко можна зустріти непевних людей, тому що біг дисциплінує, вчить тримати своє слово.

Мені біг допомагає тримати себе у формі. Взагалі, спорт тренує витримку, розвантажує нервову систему, дає організму відпочити.

Коли біжу, то дуже рідко про щось думаю. Коли треба пробігти довгу дистанцію, об’єднуємося з друзями. Ще під час тренування можу планувати подумки свою дистанцію на забігу.

Музику, зазвичай, на тренуванні не слухаю. Особливо, коли бігаю у Тунельній балці. Тут співають пташки, сама природа, наче музика. Я можу щось послухати  перед тренуванням, зарядитися драйвом. До речі, у Тунельній балці часто грають хлопці на волинці : отак біжиш і слухаєш незвичайну живу музику.

Кожна пробіжка чимось запам’ятовується. У нас є така традиція. Щороку ми збираємося з друзями 1 січня і робимо забіг по всім ялинкам у центрі Дніпра, фотографуємося і спілкуємося.

Знакове змагання на якому хочу побувати  — UTMB (Ultra-Trail du Mont-Blanc). Це класична дистанція для ультратрейлранерів – 160 км.  Ще мрію поїхати на старт у Кападокію, який проходить під час фестивалю повітряних куль. В Україні вже майже на всіх змаганнях був.

Краще вийти зі своєї зони комфорту, і дізнатися, що там, ніж весь час сидіти на одному місці.  В першу чергу, я змагаюся із собою, на кожному змаганні ставлю собі певні цілі.

Проблеми зі спортивними результатами виникають через повільне відновлення. Після тренувань організм відновлюється сам, навіть є відновлювальний біг — на низькому пульсі. Є купа варіантів, як  поновити сили, і всі вони індивідуальні. Я роблю спортивний масаж, кожного тижня з нашою біговою тусівкою ходжу в сауну. Цього року у мене невеликий експеримент: з січня не вживаю м’ясо. Є така думка, що це допомагає швидше відновлюватися.

Моє хобі – організовувати разом з одноклубниками змагання: у середньому — 4 на рік. Це забирає весь вільний час та енергію. Ми влаштовуємо бюджетні старти, не заробляючи на цьому, тому що це хобі. Просто хочеться зробити щось хороше для людей. Якщо в тому році у нас було 76 учасників на DniproTrail Half Marathon, то цього року – 120. Популярність трейлу зростає.

Чи існує конкуренція між любителями асфальтних марафонів та любителями трейлу? Напевно – ні. Сильний шосейний бігун марафон біжить до 3 годин, на трейлі, на той же марафон з набором висоти до 2000 метрів, необхідно вже до 6 годин. Це різні навантаження. Це довше, ніж асфальтні марафони, а  чи важче  — не знаю. І те, і те — не просто.

Рівень бігових змагань дуже виріс у Дніпрі. Є різні старти: від маленьких, до масштабних марафонів, як, наприклад, Start Dnipro влаштовує. Зараз любителям є де побігати. Коли ми починали, на той час забіги проводили лише у Харкові та Києві. Зараз вже є де розбігатися. Ми всі підтримуємо один одного. При підготовці до наших нещодавніх змагань, Start Dnipro допомогли нам з наметами, музичною колонкою, хлопці з Dnepr Run допомогли з транспортом. У Дніпрі, взагалі, дружна бігова тусовка. Конкуренція у нас гарна — лише спортивна.

Одна з основних моїх порад як для новачків, так і для досвідчених любителів-бігунів – не вмикайте режим героя. Ніколи не йдіть з тренування без сил, завжди витрачайте час на відновлення. Новачкам пораджу знайти тренера, бо без нього можна наламати багато дров.

Мрію завжди бути здоровим, щоб об’їздити всі старти, які запланував. Хочу, щоб у моєї сім’ї все було добре. А ще, аби на сході України нарешті настав мир.

Автор: Наталья Исаева

Фото: Татьяна Навротская

Хотите испытать свои силы и присоединиться к беговому сообществу Днепра? Тогда регистрируйтесь на спортивное мероприятие нового формата — ночной забег от Start Dnipro «Ночная 10-ка».

За комфортной и технологичной спортивной экипировкой приходите в магазин спортивной одежды Forma по адресу пр-т Д.Яворницкого,67Д,  2 этаж. Там как раз сезон скидок.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 голосов, средний: 5,00 из 5)
Загрузка...
Обнаружили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.

Оставить комментарий

популярные статьи

Защитник БК «Днепр» Николай Вильховецкий завершил карьеру

15:21 , 12-07-2019
читать статью

ФИФА усилило наказание за дискриминационное поведение во время матчей

14:14 , 12-07-2019
читать статью

Украинская баскетбольная команда выиграла серебро Универсиады-2019

12:09 , 12-07-2019
читать статью
Подписаться

Получай самые свежие новости о спорте на почту!